15 sie

Niebieskie Soboty – już od września w Poznaniu

Fundacja Na Niebiesko oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Drzwi zapraszają wszystkich do udziału we wspólnym projekcie Niebieskie Soboty – Twórcze Działanie, który będzie odbywać się od września, raz w miesiącu w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Otwarte Drzwi w Poznaniu.

Pomysł kierowany jest do rodziców i dzieci niepełnosprawnych, ale otwarty również dla wszystkich zainteresowanych nauką, sztuką, zabawą i integracją. W ramach Niebieskich Sobót będą organizowane cykliczne spotkania rodziców, dzieci, wolontariuszy, terapeutów oraz zaproszonych gości. Spotkaniom towarzyszyć będą otwarte umysły i dobre serca.

Rozpiętość tematów będzie bardzo różna: począwszy od edukacji, potem terapii, zdrowia, pracy.
.
W czasie wykładów terapeuci i wolontariusze Fundacji Na Niebiesko zajmą się pozostawionymi pod opieką dziećmi w duchu podejścia niedyrektywnego. Co to znaczy? Kto jeszcze nie wie, będzie miał okazję przekonać się, że uczyć można się również bawiąc. Będzie można też podpatrzeć pracę terapeuty w trakcie indywidualnych zajęć z dzieckiem. Każda Niebieska Sobota to Twórcze Działanie w innej dziedzinie. Granice stanowi wyłącznie wyobraźnia.

Zaproszeni mogą poczuć się również wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do organizacji lub wesprzeć te spotkania w dowolny sposób.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie tutaj.