29 sie

„Dźwięki Edukacji” już 24 września!

24 września w godzinach 10.00 do 15:30 w siedzibie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Otwarte Drzwi przy al. Niepodległości 36 w Poznaniu odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Niebieskie Soboty – Twórcze Działanie”.
Organizatorami tego projektu są: Fundacja Na Niebiesko oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Drzwi. Motywem przewodnim będzie Edukacja i Muzyka. Do udziału zaproszone są zarówno dzieci, jak i dorośli.

Spotkanie będzie podzielone na kilka części:

10:00-12:00 Edukacja – Pytania i odpowiedzi:

Konferencja „Autyzm w szkole” pokazała, jak szerokim i trudnym tematem jest edukacja dzieci z ASD. Gośćmi będą: przedstawicielka Poznańskiego Wydziału Oświaty Renata Jocz, przedstawiciele Fundacji Nasz Dom oraz Weronika Miksza z portalu niebieska-fala. Po krótkim wystąpieniu każdego z prelegentów odbędzie się godzinny panel dyskusyjny, gdzie publiczność będzie mogła zadawać pytania.

W tym czasie dzieci, które przyjdą razem z rodzicami, mogą uczestniczyć:

– w terapii indywidualnej Growth through Play System w godzinach od 10:00 do 15:30 – 45min/dziecko
Ilość miejsc ograniczona (na chwilę obecną dla 6 dzieci) – obowiązuje kolejność zgłoszeń, zapisy pod adresem k.wisniewska@naniebiesko.pl

– w terapii grupowej Growth through Play System w godzinach od 10:00 do 12:00

– w zabawach grupowych prowadzonych przez wolontariuszy pod okiem specjalistek z Kreatywnego Ośrodka Terapii w Poznaniu www.kreatywnyosrodekterapii.pl

12:00-12:30 to czas wspólnego lunchu, gdzie zostaną podane przekąski z diety bezglutenowej/bezkazeinowej/bezcukrowej.

Po lunchu, w godzinach 12:30-15:30 odbędą się Muzyczne Twórcze Działania:

– sensoryczne podróże dźwiękowe

– jaskinia śpiewu

– Instrumentalna przygoda

– muzykoterapia

Bilety na wydarzenie dostępne są tutaj. Każda osoba dorosła i każde dziecko powinna mieć bilet. Dla dzieci wstęp jest bezpłatny, pod warunkiem rejestracji w systemie Evenea z podaniem Imienia dziecka. W przypadku dorosłego opłata za wstęp jest symboliczna.

Liczba miejsc ograniczona.