4 wrz

VI Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

W sobotę 24 września na placu Wolności w Poznaniu odbędzie się VI Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych, skupiający środowisko trzeciego sektora.

W tym roku hasłem przewodnim jest „ROŚNIEMY W SIŁĘ”. Przywodzi ono na myśl rozkwitające rośliny. Jak co roku, organizacje rozlokowane są w specjalnych, drewnianych domkach rozstawionych wokół placu. W zależności od inwencji twórczej, można tam spotkać różne organizacje pozarządowe działające na różnych polach życia społecznego. Część NGO może prezentować się we wspólnej przestrzeni Strefy Tematycznej, a zgłoszeni do części artystycznej – na przygotowanej scenie.

Oprócz Dnia Organizacji Pozarządowych, w Poznaniu będzie się odbywać Poznański Tydzień Organizacji Pozarządowych, który potrwa do 1 października. W trakcie jego trwania, organizacje pozarządowe organizują Dni Otwarte, podczas których można się zapoznać z ich codzienną działalnością.

Do zobaczenia w jednym z domków na placu Wolności – może się tam spotkamy? Szukajcie nas w domku Fundacja FIONA i Fundacja Aktywnych FURIA 🙂