1 mar

[PATRONAT] Konferencja „Rodzina z Zespołem Aspergera” pod naszym patronatem!

Miło nam ogłosić, że objęliśmy patronatem medialnym II konferencję dla Rodziców dzieci z ZA, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017 roku w Hotel Best Western Poleczki w Warszawie.

Druga edycja odbędzie się pod hasłem „RODZINA Z ZESPOŁEM ASPERGERA”, ze względu na znaczenie funkcjonowania całej rodziny w momencie pojawienia się diagnozy.

Pierwszy dzień konferencji będzie odbywać się w godzinach 11:00-17:00;

Panel dyskusyjny na otwarcie – „Wpływ diagnozy o niepełnosprawności dziecka na związek – Dlaczego tak trudno jest utrzymać dobre relacje w związku w obliczu diagnozy dziecka”. Panel poprowadzi Aneta Olkowska, ekspertem w dyskusji będzie dr Helena Baran-Furga, psychiatra i seksuolog.

„Odważny Rodzic Asa, czyli kto?” – prelegent Marta Iwanowska-Polkowska – Psycholog, coach PCC ICF, trener – Manufaktura Rozwoju www.manufakturarozwoju.pl

„Komunikacja między rodzicem a dzieckiem z ZA oraz RODZIC z ZA – dziecko z ZA – czy to w ogóle jest możliwe?!” – prelegent – Krzysztof – psycholog, wykładowca, autor bloga „Asperger i życie z zespołem Aspergera”. Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w wieku 32 lat, a u jego starszego syna w wieku 4 lat. Krzysztof prowadzi szkolenia i porady terapeutyczne dla osób związanych z ZA.

„Nowoczesna komunikacja i zawody przyszłości – prelegent – Radek Machnica (tata Asa, współorganizator konferencji, od 20 lat związany z branżą nowych technologii, z wykształcenia informatyk, z zawodu konsultant do spraw wdrażania nowych technologii w biznesie, autor artykułów branżowych, ponadto certyfikowany Mediator Polskiego Centrum Mediacji)

Drugi dzień konferencji, również w godzinach 11:00 – 17:00;

„Relacje w opałach – rady i porady dla wyjątkowych rodziców” – prelegent Anna Słowińska – Coach transpersonalny, szkoleniowiec, konsultant rozwoju osobistego, kobieta, żona i mama wyjątkowego dziecka chorego na autyzm i padaczkę.

„Rodzeństwo – jak zadbać o neourotypowego brata lub siostrę Asa” – prelegent Beata Chrzanowska-Pietraszuk. Beata od wielu lat prowadzi szkolenia dla rodziców, psychologów i nauczycieli z zakresu umiejętności wychowawczych. Pomaga rodzicom rozumieć swoje dzieci i budować z nimi satysfakcjonujące relacje, w oparciu o szacunek, zrozumienie i sensowne wymagania. Pracuje z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i ukrytymi niepełnosprawnościami, zwłaszcza z dziećmi nadpobudliwymi, dziećmi z Zespołem Aspergera oraz z ich rodzicami. Członek Polskiego Towarzystwa ADHD.

„Wyzwania – zmagania – rewolucje w życiu n-AS-tolatka” – prelekcja Magdaleny Macaszyn i Michaliny Gajewskiej z Family Coaching. Od około 10 roku życia Twój AS się zmienia. Co się dzieje? Dostrzegasz nowe potrzeby i zmiany w wyglądzie. Przeobrażeniom podlega sposób widzenia świata i to czym się interesuje. Brak poczucia kontroli nad obszarami dotąd „zaopiekowanymi” powoduje u członków rodziny dezorientację, frustrację i zupełnie nowe, jak dotąd nieobserwowane zachowania. Rozpoznanie: dziecko staje się n-AS-tolatkiem – dojrzewa.
P.S. – Magda i Michalina szczególną uwagę poświęcą też dziewczynkom z ZA i ich problemach w okresie dojrzewania.

„Czego uczą nas Asy?” – Marta Iwanowska-Polkowska Wychowanie, wspieranie rozwoju dziecka z Zespołem Aspergera to proces, który może frustrować, wypalać, czasem wręcz wyniszczać. Celem tej prelekcji jest pokazanie, a może przypomnienie rodzicom jak odkrywczą, ważną, wręcz mądrą lekcją może być życie z As’em, kochanie go, wspieranie w rozwoju. Warto z tej lekcji czerpać. Czerpać, zmieniając siebie, sposób postrzegania świata i innych, kształtując postawy, czy doskonaląc umiejętności.

Sprzedaż biletów planowana jest od 3 marca.