7 lis

[ZAPOWIEDŹ] Christine Preißmann – Asperger. Życie w dwóch światach

Słyszysz diagnozę: zespół Aspergera. W pierwszej chwili pewnie doznajesz szoku, czujesz strach, masz pustkę w głowie.

Jednak zaraz pojawia się milion myśli, wątpliwości, pytań. I to niezależnie od tego, czy diagnoza dotyczy ciebie, twojego dziecka, czy też innej bliskiej ci osoby – nagle uświadamiasz sobie, jak wiele musisz się dowiedzieć.

• Co oznacza ta diagnoza?
  • Jak wygląda życie z zespołem Aspergera?
  • Czy zespół Aspergera wpływa na budowanie związków partnerskich?
  • Czy nie uniemożliwia zawarcia trwałych przyjaźni?
  • Jakie cele zawodowe są realne?
  • Jakie możliwości pomocy są dostępne?

Christine Preißmann doskonale zna ten stan. Jako dotknięta zespołem Aspergera psychoterapeutka wie, jak czują się osoby z tą diagnozą oraz ich bliscy, jakie emocje nimi targają i z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć. Dlatego właśnie zachęciła dorosłych z zespołem Aspergera, aby szczerze opowiedzieli o tym, jak wyglądało i jak wygląda obecnie ich życie, co było dla nich najtrudniejsze i jak sobie z tym poradzili. W rozmowach poruszono szereg najistotniejszych problemów dnia codziennego, między innymi dotyczących nauki, pracy, związków, zdrowia, integracji społecznej czy seksualności. Autorce udało się doskonale połączyć praktykę z teorią – wszystkie przedstawione w książce niezwykle inspirujące historie opatrzone zostały jej specjalistycznym komentarzem. Dzięki lekturze dowiesz się nie tylko, co robić, aby życie z zespołem Aspergera było łatwiejsze i pełniejsze, ale również jak wykorzystać pozytywne cechy autyzmu, które często są niesłusznie pomijane i niedoceniane.

Tę książkę można „połknąć” na raz, ale warto do niej wracać wielokrotnie. Bo w nowej książce Christine Preißmann nie ma teorii. Jest za to prawdziwe życie i są codzienne zmagania dorosłych osób z zespołem Aspergera. To właśnie one dzielą się swoimi przeżyciami, czasem bardzo trudnymi i zawsze bardzo osobistymi. Poruszają ważne tematy, jak dorosłość, zdrowie, praca, miłość i związki, przemoc… Książkę powinny przeczytać osoby z zespołem Aspergera. Odnajdą w niej siebie i znajdą mnóstwo konkretnych wskazówek. Natomiast rodzicom i terapeutom poradnik na pewno pomoże lepiej zrozumieć i wspierać te osoby.

Joanna Grochowska

Fundacja SYNAPSIS

Poprzez tę książkę pragnę się przyczynić do lepszego zrozumienia i większej akceptacji po obu stronach – autystycznej i nieautystycznej. Książka powinna pomóc osobom z zespołem Aspergera w szukaniu własnych rozwiązań dręczących nas problemów. Z kolei członkom rodzin, przyjaciołom i pomocnikom może uzmysłowić, z jakimi problemami się borykamy i jak mogą nam pomagać. […] Każdej osobie z zespołem Aspergera życzę dobrego życia, co bardzo pomaga w rozwijaniu własnej osobowości, w optymalnym wykorzystywaniu posiadanych umiejętności i w pokonywaniu piętrzących się przed nami przeszkód.

Christine Preißmann

Christine Preißmann – lekarz medycyny ogólnej i psychoterapeutka, sama ma zespół Aspergera. Jest autorką książki Zespół Aspergera. Występuje jako prelegentka na sympozjach naukowych, prowadzi stosowne szkolenia oraz publikuje artykuły w czasopismach fachowych, by propagować wiedzę o różnych formach autyzmu, a tym samym doprowadzić do lepszego zrozumienia osób dotkniętych tym zaburzeniem.

Szczegóły dotyczące wydawanej książki:

Tytuł: ASPERGER Życie w dwóch światach

Tytuł oryginału: Asperger. Leben in zwei welten

Autor: Christine Preißmann

Tłumacz: Joanna Arentewicz

Data wydania: listopad 2017

ISBN: 978-83-7489-714-3

Numer wydania: I

Oprawa: miękka + skrzydełka

Format: 145 x 205 mm

Liczba stron: 256 s.

Patronat medialny: Fundacja Synapsis, „Newsweek Psychologia”, Autyzmidealny.pl, Zrozumiecautyzm.pl